DETESK

DEKORAČNÍ A TECHNICKÉ SKLO

Přejít na navigaci (menu)

Úvodní stránka » Aktuality » Skleněné městečko 2019 v Detesku na náměstí i na Poříčí

19.09.2019
Skleněné městečko 2019 v Detesku na náměstí i na Poříčí

Obrázek

Tradiční železnobrodská akce připomínající místní slavnou sklářskou minulost a mapující současnost připadla v tomto roce na sobotu
14. a neděli 15. září.

Zájem veřejnosti byl opět vydatný.

Do naší víceúčelové budovy na náměstí přišlo během dvou dnů obvyklých 2000 návštěvníků.
V prodejně nakupovali dárky, ve vinotéce víno, se zájmem si prohlíželi stále rozšiřovanou sbírku železnobrodského uměleckého skla v našem muzeu a hodně zaujala také výstava sklářského výtvarníka, rytce Jiřího Tesaře v galerii.

Nově jsme také připravili program ve zcela zrekonstruované a rozšířené budově na Poříčí. Za účasti vzácných hostů byly představeny nákladně zrekonstruované vitráže. Kromě prohlídky interiérů, z rozhodující části přeměněných z administrativních na výrobní, bylo součástí programu předvádění výroby, zejména děti za účasti zkušených pracovníků zkoušely foukat sklo a výrobky následně zdobit. K dispozici bylo také bohaté občerstvení.

Budovu jsme otevřeli jenom v sobotu, a kolik zájemců o prohlídku přišlo? Byla jich rovná tisícovka.

V rámci Skleněného městečka se Detesk prezentoval i na dalších místech.

Ve sklářské škole jsme vystavovali zařízení rozměrné, sofistikované a současným trendům vycházející vstříc, skleněný bytový kompostér. V rámci Letní sklářské dílny se Detesk podílel na realizaci šperků výtvarníka Jana Háska.

« Zpět


Web vytvořila společnost DYNWEB  |  Běží na systému TrilobitBěží na CMS Trilobit