DETESK

DEKORAČNÍ A TECHNICKÉ SKLO

Přejít na navigaci (menu)

Úvodní stránka » Aktuality » Klauzurní práce pro UJEP

20.09.2019
Klauzurní práce pro UJEP

Obrázek

Pro studentky Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, Annu Touškovou a Elišku Brzákovou vznikly ve společnosti Detesk dva náročné skleněné předměty  - úkryt pro hmyz a květináč sloužící jako kompostér. Vznikly tak nové objekty z boritokřemičitého skla, spojující design a funkci. Oba skleněné objekty bylo možné shlédnout i v rámci letošního Designbloku.

 

 

 

Iluze

Kompostování je jedním z důležitých aspektů dnešní doby, které již v minulosti bylo součástí běžného života. Jedná se o květináč, který v sobě skrývá kompostér. Projmutý tvar poukazuje na růst rostlin v jehož jádru vzniká hnojivo, díky kterému mohou rostliny zdravě růst. Kompostér je určen pro osoby, které nemají možnost přirozeného pěstování rostlin v zahradách. Především z tohoto důvodu je kompostér navržen pro interiérové umístění. Hlavním materiálem který byl zvolen při výrobě kompostéru je technické sklo. Kompostér vznikl ve spolupráci s firmou Detesk.

Eliška Brzáková 1. BcA.

 

Buking

Hmyzí domek je určený do přírody, jakožto součást zahrad, kde funguje jako uměle vytvořená skrýš pro užitečné druhy hmyzu. Zároveň může posloužit k ukládání vajíček a následnému vývoji larev ze kterých současně vychází tvar samotného hmyzího úkrytu. Obal domků je vytvořen ze skla, bukového a smrkového dřeva.
Výplň je z přírodnin které se stávají nedílnou součástí těchto úkrytů. Výroba skleněného domku probíhala za spolupráce s firmou Detesk v Železném Brodě.

Anna Toušková 3. BcA.

« Zpět


Web vytvořila společnost DYNWEB  |  Běží na systému TrilobitBěží na CMS Trilobit