DETESK

DEKORAČNÍ A TECHNICKÉ SKLO

Přejít na navigaci (menu)

Úvodní stránka » Aktuality » DVA SVĚTY

19.07.2019
DVA SVĚTY

Obrázek

Série skleněných poklopů byla vyráběna společností DETESK pro bakalářskou práci Pavlíny Adáškové, studentky oboru Designu kovu a šperku při Fakultě designu a umění
v Plzni. Poklopy jsou důležitým a hlavním prvkem etuí (schránky pro šperky), které byly součástí zadání.

Samotnou práci tvoří soubor pěti nositelných náhrdelníků a tří šperků/objektů na pomezí nositelnosti kde je zobrazen střet lidské fantazie a reálného světa. Fantazii zastupují amorfní barevné tvary a reálný svět konvenční bižuterie.

Skleněné poklopy (doplněné amorfním dnem) chrání fantazii, ale zároveň dávají možnost nahlédnutí. Více v nás podporují dojem zranitelnosti a křehkosti fantazie.

 

anotace práce DVA SVĚTY

Práci tvoří soubor pěti nositelných náhrdelníků a tří šperků/objektů na pomezí nositelnosti kde zobrazuji střet fantazie a reálného světa. Jedná se o amorfní tvary různých materiálů a barev propojené s konvenční bižuterií (realita). Téma Krása kolem i v nás tuto práci naprosto vystihuje. Krásu kolem zastupuje příroda, která je pro mne dokonalou krásou a stala se mým nejdůležitějším zdrojem inspirace. A Krásu v nás naše fantazie. Mým cílem je propojit tyto dva světy zhmotněním abstraktní fantazie skrze amorfní tvarosloví, inspirované přírodou (především mořskými korály). Podmořský svět je velice pestrý, ale zároveň skrytý a tajemný, stejně jako naše fantazie. Rozličnost jsem chtěla vyjádřit i různorodými licími materiály, kde jsem kladla důraz hlavně na haptiku. Ve všech špercích/objektech jde o neustálý souboj dvou světů: lidské představivosti a reality, který probíhá více či méně v každém z nás.
A je tedy jen na nás, jak k tomuto faktu přistoupíme a zda dovolíme fantazii volně bezbřeze a svobodně prorůstat všední realitu až do ideálního stavu symbiózy.

Autorka: Pavlína Adášková

« Zpět


Web vytvořila společnost DYNWEB  |  Běží na systému TrilobitBěží na CMS Trilobit