DETESK

DEKORAČNÍ A TECHNICKÉ SKLO

Přejít na navigaci (menu)

Úvodní stránka » Virtuální muzeum » Další zajímavosti

Další zajímavosti

Váza GALLÉ z produkce nejslavnějšího francouzského výrobce skla (Crystaleries d´ Emile Gallé). Průkopník secesního stylu E. Gallé vytvářel mnohobarevné kompozice broušením, rytím a leptáním až pěti barevných vrstev. První třetina 20. stol. výška 25 cm.

 

 

 

 

 

Dobrušovaná skleněná plastika s motivem sovy, současná skandinávská tvorba z dílny Mats Jonasson MALERAS Sweden, výška 22 cm. Mats Jonasson (nar. 1945) patří mezi nejvýraznější skandinávské sklářské výtvarníky současnosti.

 

 

 

 

 

Lisovaný, částečně dobroušený a doleštěný pohárek z modrého skla s ouškem vyrobený jako suvenýr pro pražskou výstavu v r. 1891. Na přední straně v medailonu nápis JUBILEJNÍ VÝSTAVA V PRAZE 1891, uprostřed nápisu dvouocasý lev s korunkou. Výška 75 mm.

 

 

 

 

 

Celoplošně dokonale broušená váza z přejímané skloviny se zataveninou z programu SOMMERSO. Výška 21 cm. Po r.1960.
Autor Pavel Hlava (1924 - 2003). Dokonalý znalec mnoha sklářských technik, výtvarník světového významu, autor nezaměnitelného díla. V období 1939 - 42 studoval na železnobrodské sklářské škole u profesorů Přenosila a Medka, sochařství a sklářské výtvarnictví v létech 1942 - 48 na VŠUP Praha u profesora Štipla. Podílel se na výzdobě Nové scény Národního divadla, jako vedoucí výtvarník působil především v CRYSTALEXU Nový Bor.

 

 

 

 

 

 

 

Váza se zatavenou stříbrnou folií, ručně broušené přejímané sklo. Návrh pro CRYSTALEX Nový Bor, závod EXBOR okolo r. 1965. Výška 22cm.

 

 

 

 

 

Tučňák - originální ukázka novodobé hutní muránské tvorby. Soudobé dílo z produkce FORMIA s.r.l. vetreria artistica, Murano, Venezia, Italia. Výška 53 cm. Po r.2000.

 

 

 

 

 

Skleněný pohár , typická ukázka sklářské tvorby z benátského ostrova Murano ( období 1880 - 90 ) , výška 29 cm.

 

 

 

 

 

Čirá irizovaná váza se strukturovaným povrchem a třemi svisle orientovanými pruhy, esovitě tvarovaných nálepů, ze zelené skloviny. Pravděpodobně Pallme-König, Košťany u Teplic, po r.1900. Výška 15 cm.

Web vytvořila společnost DYNWEB  |  Běží na systému TrilobitBěží na CMS Trilobit