DETESK

DEKORAČNÍ A TECHNICKÉ SKLO

Přejít na navigaci (menu)

Úvodní stránka » Virtuální muzeum » Na co navazujeme

Na co navazujeme

ČAJOVÝ SERVIS. Autor návrhu Wilhelm Wagenfeld (1900-1990), německý designer světového významu. Jedním z nejzdařilejších příkladů Wagenfeldovi spolupráce s Jenaer Glaswerke Schott & Gen. je tento čajový servis z r. 1931. Značeno Jenaer Glas Tefla.

 

 

 

 

Šestiosobní servis z laboratorního skla PALEX z r. 1931. Značeno PALEX DP (družstevní práce). Autor návrhu Ladislav Sutnar (1897-1976), zakladatel českého designu, vlivný představitel životního stylu 30. let. Od r. 1939 působil v USA.

 

 

 

Konvička z technické skloviny, autor návrhu Wilhelm Wagenfeld (1900-1990), značeno JENAER GLAS Soser, výška 8 cm, okolo r.1935.

 

 

 

Karafa s foukanou zabroušenou zátkou, dva šálky s podšálky. Vše zdobeno optickým žebrováním a dvojitými červenými linkami. Vyrobily Českomoravské sklárny Vsetín (dříve R.Reich) z laboratorního skla R-ULTRADUR které bylo uvedeno na trh v r. 1937. Výroba skončila za okupace, po válce nebyla obnovena.

 

 

 

 

Sada šesti čajových šálků s podšálky, značeno JENAERFEST, SAALE - GLAS, GERMANY. Na obalech uveden výrobce SCHOTT & GEN.,JENA. Výška šálku 5 cm.

Web vytvořila společnost DYNWEB  |  Běží na systému TrilobitBěží na CMS Trilobit